Четвер, 28.03.2024, 21:57
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [10]
metodika [2]
готуємось до екзамену
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Природа
Головна » Статті » Мої статті

екологія
Екологічне маркування продукції

Кожного дня ми купуємо товари в різних упаковках і без них, але не завжди звертаємо увагу на позначки, які називаються маркуванням товару. Використання екологічного маркування має свідчити про відповідність якості продукту та безпечності його виробництва і утилізації екологічним вимогам.

Знаки вторинної переробки

Група №1: знаки закликають до переробки продукту та його упаковки, але не контролюється організаціями стандартизації і сертифікації:

А) назва знаку “Петля Мебіуса”; Б) “Recycle – for a better tomorrow” (Переробка – задля кращого майбутнього); В) Суть цих знаків полягає в заклику не смітити, здавати використані вироби на повторну переробку і викидати їх у роздільні сміттєві баки для паперу, скла, пластику, ганчір’я тощо. Знак зустрічається з підписами "Keep your country tidy" ("Тримай свою країну в чистоті!"), або, наприклад, просто "Gracias" ("Дякуємо").

Група №2 “Переробка пластику” ставиться на пластикових виробах, які можуть бути промислово-перероблені. Цифра всередині знаку вказує на тип пластмаси для спрощення сортування. Під знаком ставлять буквений код пластику.

Група №3 Знаки цієї групи є гарантією (на території ЄС), що пакунки або продукція можуть бути використані повторно і приймаються в спеціалізованих пунктах або що пакунок виготовлений з перероблених матеріалів.

А) Продукція може повторно використовуватись чи зроблена з вторинних ресурсів; Б) „Зелена точка” – німецький знак, який дає гарантію, що пакунок буде прийнятий у пункті вторинної переробки; В) Пакунки багаторазового використання Г) Пакунки виготовленні з вторинних матеріалів

Знаки екологічно чистої продукції

Група № 4 Маркування екологічно чистої продукції різних країн і відповідність їх стандартам якості

А) Новий український знак, що видається Органом добровільної сертифікації підприємства “Екомедсервіс”(Харків). Використання знаку “Екологічно чистий” на етикетці продукту підтверджує якість продукту і відповідність його національним та міжнародним вимогам якості; Б) „Маргаритка” – знак країн ЄС; В) „Скандинавський лебідь” – скандинавських країн (Швецією, Норвегією, Фінляндією і Ісландією); Г) „Блакитний янгол” – введений у ФРН у 1974 році; Д) „Екознак” – Японії

Позначки державної сертифікації країн

Група №5 Знаки відповідності виробу вимогам:

А) директив Ради ЄС ; Б) Росії; В) Білорусії; Г) України.

Категорія: Мої статті | Додав: Alla (13.11.2009)
Переглядів: 975 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 Тетяна  
0
Дякую за інформацію, дуже цікава!

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Конструктор сайтів - uCozCopyright MyCorp © 2024